كاشان از جمله مناطق معدودی در كشور ماست كه از اوایل قرون اسلامی با محبت اهلبیت (علیهم­السلام) و شناختن حقیقت آنها معروف شد و از آغاز توانست در بین امواج متراكم و متلاطم  سیاستهای اموی و عباسی، حقیقت را بشناسد.

مردم باایمان و نجیب و هوشمند آن نیز همواره و بویژه در دوران انقلاب و دفاع مقدس، پایبندی و وفاداری خود را در عرصه­های گوناگون ثابت كرده­اند.

علاوه بر سوابق و افتخارات علمی آن شهر، برجستگان آن همواره در سپهر فرهنگ و دانش اسلامی و ایرانی درخشیده­اند و انسان هیچ زمانی را نمی­بیند كه این زنجیره قطع شده­باشد. مرتّب علمای بزرگ، مفسران، مؤلّفان و شخصیتهای برجسته و عظیم­القدر حضور داشته­اند.

به جوان اهل كاشان می­گویم تو بازمانده آن سلسله پرافتخار دانش و معرفتی، آنها در زمان خود توانستند نه فقط شخص خود یا شهر كاشان و بلكه دانش را به مرحله بالایی برسانند، امروز هم جوان كاشانی، دانشجوی اهل كاشان، طلبة اهل كاشان، صنعتگر اهل كاشان، زن و مرد با استعداد اهل كاشان، باید همان خط و همان راه و همان سلسلة تمام نشدنی معرفت و دانش و استعداد را دنبال كند.

كاشان، مقصود همة این منطقه است. امروز كاشان، اسم یك شهرستان است كه در كنارش شهر آران و بیدگل قرار دارد، اما در تاریخ، نام كاشان، شامل مجموعة این مناطق می­شود. منطقه از همه جهت سرشار از استعداد است.

منبع:

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3093&q

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=962&q

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic