زندگی نامه سروان شهید غلامرضا طرق، یكی از فرماندهان ارتشی عضو لشكر 92 زرهی خوزستان، به وسیله محمد بداقی به صورت رمان نوشته شده است. این كتاب به همت انتشارات سوره سبز و با عنوان «من اهل كاشانم» به چاپ خواهد رسید.

محمد بداقی درباره رمان «من اهل كاشانم» اظهار كرد: دوران كودكی و نوجوانی و عضویت غلامرضا طرق در ارتش، حضور در جبهه های دفاع مقدس و شهادت او را در این رمان به تصویر كشیده ام.

وی با اشاره به محدود بودن اطلاعات مرتبط با این شهید گفت: شخصیت های نام بُرده شده در كتاب «من اهل كاشانم» در مقاطع مختلف از زندگی غلامرضا طرق با هم پیوند می خورند و در ارتباط هستند. این اطلاعات با تكیه بر گفته های اعضای خانواده و همرزمان او گردآوری شده اند.

نویسنده كتاب «پدر بزرگ» افزود: شهید طرق، فرمانده یكی از گردان های لشكر 92 زرهی خوزستان و عضو گردان شهادت نیروی زمینی ارتش بوده است. این گردان، به همت شهید صیاد شیرازی در قرارگاه جنوب تشكیل شد. اعضای این گردان خط شكن، ویژگی های خاصی مانند ورزیدگی جسمانی و آمادگی برای رو به رویی با هر خطری را دارا بودند.

بداقی با انتقاد از پایان غم انگیز برخی از زندگی نامه های داستانی شهیدان دفاع مقدس اظهار كرد: كتاب «من اهل كاشانم» با ماجرای عروسی مطهره، دختر شهید غلامرضا طرق به پایان می رسد.

كتاب «من اهل كاشانم» در آینده ای نزدیك و به همت انتشارات سوره سبز به چاپ خواهد رسید.

سروان شهید غلامرضا طرق، سال 1340 در كاشان به دنیا آمد و در سال 58 وارد دانشگاه افسری شد. با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شد و سرانجام در روز21 بهمن ماه سال 1364 و در عملیات والفجر 8 به شهادت رسید. پیكر او تاكنون پیدا نشده است.


مراجع: نوید شاهد ، ایبنا ، دیدار با خانواده شهید ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات