وصیتنامه شهید علی معمار

بسم الله الرحمن الرحیم

(( ام حسبتم ان تدخلوالجنه و لما یعلمه الله الذین جاهدوا منکم و یعلم الصابرین ))

(( گمان می کنید به بهشت داخل خواهید شد بدون آنکه خدا امتحان کند و آنان که جهاد در راه دین کرده و آنها که در سختیها صبر و مقاومت کنند مقامشان را بر عالمی معلوم گرداند . ))

در این موقعیت حساس که پیروزی حق بر باطل نزدیک است و مزدوران داخلی و خارجی شکست و نابودی خود را به چشم می بینند به فکر تکاپو و دست و پا زدن افتاده اند تا شاید برای خود راه چاره ای بیابند و هر روز در جبهه ها و چه در گوشه و کنار شهرها و دهات مردم مسلمان و بی گناه را به خاک و خون می کشند بلکه ترس و وحشتی در دل این ملت مسلمان ایجاد نمایند و آنها را از راه و هدفشان باز دارند و خود را نجات دهند ولی از آنجا که تا کنون نتوانسته اند شناختی از اسلام و وفادارانش پیدا نمایند و همه چیز و همه کس را مثل خود می بینند و دست پر قدرت و ملموس خداوندی را لمس نکرده اند و شاید کوران و کرانند که نمی بینند و نمی شنوند درک آن را ندارند که این انقلاب و حرکت الهی از اوان به رهبریت بزرگ مرجع عالم و رهرو راه الله ادامه دهنده راه رسولان و انبیاالله چنان که در زمان این رسولان و انبیا با شهادت و ایثار و خارج از بعد دنیویت در این زمان به همان گونه ادامه دارد و پایانش به ظهور حضرت مهدی (عج) و منفصل از آن نیست . من در این موقع از زمان همانند پیش ، خداوند بزرگ را شکر می گویم که چنین رهبری قاطع و مصمم را در جلو راه ما قرار داد و بر این ملت منت نهاد و لایقشان دانست که یاور او باشند و به حقیقت که چنین امتی با این پشتیبانی عظیم از اسلام و ایثارها حاکمان بر روی زمین خواهند شد همان گونه که خداوندشان وعده داده است خوشا به حال کسانی که با یافتن این راه و پیمودن آن به مقصود نهایی خود رسیدند و دین خود را ادا نمودند .

چه آگاهانه رفتند و در زیر مشعل پر نور اسلام و شناخت و معرفت ، ندای حسین زمان خویش ((خمینی کبیر)) را لبیک گفتند و پرچم خونین اسلام را برافراشته نگه داشتند و تا آخرین قطره خون از پای ننشستند و اینک ای مسلمانان و مجاهدان ای امتی که شهید دادید و قویتر شدید ای کسانیکه حافظ خط سرخید که شهیدانتان به دور ایران و سرزمین اسلامیتان کشیده اند، ای کفن پوشان زمان که پرچم پیشینیان را به ودیعه گرفته اید به پیش تازید که آیندگان در این جهان و پیشینیان ((شهیدان)) در آن جهان در انتظار شمایند .

من به عنوان یک فرد مسلمان و به حکم وظیفه شرعی و الهی که داشتم قدم در این راه نهادم . خداوند بزرگ را شکر می کنم که چنین سعادتی نصیب من کرد و چنین رهبری در جلو راهم قرار داد و ذره ای نور ایمان در دل من روشن نمود تا خود و خدای خود بشناسم . اکنون که در میان شما نیستم و خداوند لیاقت شهادت را نصیب من کرد چنانکه خود را لایق نمی دانستم . این پیام و سفارشم را با صدای بلند به گوش منافقان و دشمنان اسلام برسانید که از کوری دل خود ، ما را نا آگاه می خوانند به آنها بگویید که ما آگاهانه و بیدار و بدون هیچ جبر و زوری که تنها بر شما وارد است در این راه قدم نهادیم و خون خود ریختیم که ناچیز بود که اگر هزار جان هم می داشتیم در راه خدا و الله اکبر و لا اله الا الله و اماممان که پیشرو این راه است نثار می کردیم .

و تو ای خواهر و برادر مسلمان بیدار باش و هوشیار ، که فریب این از خدا بی خبران را نخوری و با چهره هزار چهره خود شک و شبهه ای در دل تو ایجاد ننمایند که همواره بیداری . البته روی سخنم به افرادی است که در گوشه و کنار زمزمه های مأیوسانه سر می دهند و می گویند باید امام زمان (عج) بیاید و کارها را درست کند و منتظر اویند . بدانید که اول امام زمان (عج) منتظر شماست تا شما بشناسد. قلب خود پاک کنید و همچنان قرص و محکم بر عقیده و ایمان خود استوار باشید و زمان را برای ظهور حضرتش آماده و مهیا سازید تا خدای نکرده با افکار نادرست در زمره کافران و منافقان قرار نگیرید و دست از یاری امام امت برندارید .بدانید زمان ، زمان امتحان و آزمایش است که خداوند با عنایت بیکران خویش اسلام را در امانت شما قرار داده است که تا چگونه از آن نگهداری و حفاظت کنید و آمریکای جنایتکار و به ظاهر قوی را در پیش روی شما آورده تا به عظمت الهی پی برید و یا اینکه آمریکا و مزدوران داخلی اش را قوی تر از قدرت الهی نپندارید و خدای نکرده ضعف و زبونی را برای خود به ارمغان آرید .

بدانید که عاقبت ، حق پیروز است و اسلامی که اکنون در سرزمین خونینمان سربلند کرده با این ترورهای ناجوانمردانه که پیکرهای پیشتازان اسلام چون بهشتیها ، رجایی ها و باهنرها و دیگر یاران امام را فدایی می گیرد سر فرود نخواهد آورد . عاقبت منافقان و جباران خواری و ذلت است و حقیقت این چهره ها و راه پاکشان روز به روز بهتر روشن می شود و چهره کریه آنان در خاک تیره فروتر می رود . آیا هنوز هم کسی وجود دارد که در شک و شبهه بوده و این روشنی و حقیقت اسلام را در چهره امام و یارانش ندیده باشد که اگر هست با آنان است (منافقان) حرکتش در جهت آنان و عقابش کمتر از آنان نیست و شما ای کسانیکه در این موقعیت سوء استفاده می کنید و فقط به فکر خود و اندوختن مال و منافع خود هستید و حرکت اسلامی این امت به حالتان تأثیری نبخشیده و همچنان بی تفاوتید بدانید که اگر چنینید شریک آنانید و عاقبتتان ذلت و خواری مگر آنکه بخود آیید از خدا بخواهید که شما را به راه راست هدایت کند و از او طلب استغفار کنید که خداوند می فرماید ((انا هدیناه السبیل اما شاکرا و اما کفورا )) ((ما راه را بر انسان نشان دادیم خودش با انتخاب خودش یا راه شکر را بر می گزیند یا راه کفر را ))  و بدانید که این راه پر مشقت است و باید به تلاش های پر زحمت و حرکت پرفراز و نشیب تن داد و به سوی خدا پویا بود و انسان پدیده ای است که از هیچ شروع کرده و به سوی بی پایان در حرکت است تا به کمال مطلوب نائل آید و به یاد داشته باشید که چگونه و از چه به وجود آمده اید و هدف چیست .

و اما تو ای برادر رزمنده و همسنگر همواره مقاوم باش و سلاحی که برادرت به دستت سپرده تا انتقامش را بگیری مصمم تر شلیک کن که شکار دشمن اسلام در داخل و خارج کشور روحش را شاد و فرصت به او باعث ملامت خواهد شد . و ای کسانیکه خود را وارث خون شهیدان می دانید و در پست های حساس مملکتی و شهری جایگزین شده اید به خاطر داشته باشید که آرمانتان همان آرمان شهیدان باشد  به غیر از خواست آنان قدمی بر ندارید . و خدای نکرده حب جاه و مال و مقام شما را به جایی نکشاند که پیشینیان طاغوتی بودند و همان رفتار که آنان داشتند شما هم داشته باشید . بدانید که بلندی مقام مسئولیت بیشتری برایتان دارد و حرمت و ایثار شهیدان است که شما را به اینجا رسانده است کمی با خود فکر کنید اگر می توانید هدف آنان را دنبال کنید و راهی که رفتند ادامه دهید پا در جای پای آنان نهید و اگر کوچکترین ضعفی در خود می بینید و اعمالتان تا کنون نشان داده و از عهده این کار بر نمی آیید خود به زودی کنار روید و این امانت بزرگ را به لایقانش بسپارید که آماده اند در غیر این صورت عذاب الهی را برای خود خریده اید و در پی توجیه مسائل بر نیآیید که ان شاالله این گونه نیستید و بدین گونه امام و امت را یاری کنید و این طور نباشد که امام را برای خود بخواهید . خود را برای امام . و خود و امام را برای خدا بخواهید .

پدر و مادر عزیزم : از اینکه با زحمات پیگیرتان و تلاش بی منتهاتان مرا پرورش دادید و به ثمر رساندید تشکر می کنم و از اینکه در این دنیا نتوانستم جبران نمایم پوزش می طلبم . ولی مسئله ای که من و شما باید بدانیم و بدان توجه کنیم این است که مرگ امری طبیعی است و بالاخره گریبان گیر هر کس خواهد شد  و در صلاح و مصلحت الهی هیچ کس نمی تواند اظهار نظر و یا تغییری دهد . شکر خدا کنید که چنین رهبری این چنین راهی به من نشان داد و برایم دعا کنید که فقط برای او قدم برداشته ام و اگر گناهی کرده ام که قبل از این و زودتر در این راه وارد نشدم خداوند مرا ببخشد . و همواره مفتخر و سربلند باشید که به راه باطلی نرفتم . اگر یاد من شما را به گریه وا می داردبدانید که ضعف خود نشان داده اید و جز خوشحالی دشمن چیز دیگری عاید نمی گردد . دلم می خواهد که یاد من برایتان خوشحالی آورد همانگونه که من خوشحالم که به آرزوی خود رسیدم و اگر درک خدا کرده باشید به روز قیامت و بهش ایمان داشته که دارید با شنیدن خبر شهادتم جز خنده بر لبانتان نخواهد نشست و بدانید که خداوند اجر عظیمی برایتان قرار داده که چنین فرزندی تربیت کردید و امانتی که خداوند در نزد شما قرار داده بود به صاحبش پس دادید و از امتحان خوب بر آمدید . یاد شهیدان بیکران انقلاب کنید و بدانید که من از آنها بهتر نبودم و همواره صبر و استقامت پیشه کنید که خداوند با صابران است و شکر خدا کنید که خداوند شاکران را دوست دارد . این نعمتی که خداوند عطا فرمود شکرش با شماست من از خدای بزرگ می خواهم اگر در زندگیم موفق به کمک و جبران زحماتتان نگشتم بلکه با شهادتم تنها کمکم این باشد که شما در راه خدا محکم تر قدم بردارید و حقیقتش را بهتر بشناسید و به عظمتش بیشتر پی ببرید ان شاالله .

خواهر و برادرم : سخنم بشنو ای خواهر و بخاطر بسپار که این آخرین پیام است ، آخرین پیام اولین قدم تو باشد همان گونه که زینب شد به خاطر آور زمان تولدم را که یکدیگر را نمی شناختیم و با دیدن من شاد شدید چون مرا هم کیش و همیار خود یافتید و زندگی جدیدم را جشن می گرفتید ولی من در آن دنیای تنگ و تاریک که خبری از این دنیای بزرگ نداشتم خو گرفته بودم و هیچ گاه دلم نمی خواست به این دنیا پا گذارم چون نمی دانستم پس اگر در آن روز شما راضی بودید که من در آنجا بمانم و این دنیا را نبینم باید در این روز هم راضی باشید که در اینجا بمانم و آن دنیای آخرت که بزرگتر و به مراتب عظیم تر از این دنیاست نبینم با این توجه که اختیاری هم از خود نداریم مبادا به خیال باطل کوچکترین ناراحتی و یا اندوهی شما را فرا گیرد که برادرتان در آن دنیا منتظر جشن گرفتن ورودتان است .مبادا غم من بخورید که من هدفی داشتم و بدان رسیدم بلکه من غم شما خواهم خورد اگر هدفی که دنبال کردم شما نکنید و روحم آزرده سازید . شادی من آنگاه است که شما از رهبرمان درس بگیرید کسی که ما را از بندگی طاغوت به بندگی خدا کشید کسی که شهادت را نشان داد و اسارت را محو نمود کسی که ظلم را به عدل و داد ، سکوت را به فریاد مبدل ساخت و مستضعف را حامی و مستکبر را جانی شمرد و لا اله الا الشاه را به لا اله الا الله و شاه اکبر را الله اکبر و آرمان الهی را زنده کرد که هدف این است و هر که دنبال کرد به فلاح و رستگاری رسید و غیر از این هلاکت و بدبختی است . دل به این دنیا نبندید و همواره توجه بیشترتان به آن دنیا باشد . اگر شهادتم را مردم نمی پذیرند و از من تمجید و تجلیل ظاهری نمی کنند شما را مایوس و سرافکنده نکند و نسبت به ادامه راهتان دلسرد ننماید که شهادتم برای آنان نبود . و اگر به عکس شهادتم را بزرگ جلوه دادند و تعریف و تمجید کردند و شما را محترم شمردند به خود مغرور و مدعی نگردید که من برای این بدین راه نرفتم هر کس در پیشگاه خدا وظیفه ای دارد و هر کس نسبت به انجام وظیفه اش در نزد او اجری ، شما وظیفه خود را فراموش ننمایید و در انجام این وظیفه فقط یاد خدا باشید که غیر از این نیست که پیامم رسانید و هدفم دنبال کنید .

برادر جان پیوسته خدا جوی و حقیقت طلب باش و حق هر مستضعفی از مستکبری بستان حال اگر این عمل را باید با بدست گرفتن اسلحه در کوه و دشت و شلیک بی امان خویش انجام دهی و یا در محیط امن دیگری برایت فرقی  نداشته باشد . زندگیت به آخرت مفروش که هر که خریدار آخرت شد سود کلان برد . قرآن را فراموش مکن که با خواندن و عمل به آن روح شهیدان را شاد و یأس و نا امیدی پدران و مادرانشان که شیطان یعنی باعثش می گردد به امید و پیروزی و صبرشان افزون و قدم هایت را محکم تر و عزمت را سخت تر می گرداند .

اطاعت از پدر و مادر کن که خدا فرموده تا بدان جا که در راه او باشد و از مسیرش منحرف نگردی . قدر زندگی شیرین خویش داشته باشید و این محیط زندگی را با صلح و صفا و با وجود نور الهی ادامه دهید که غیر از این پشیمانی و اندوه است .

در عزایم لباس سیاه به تن نکنید و برایم ماتم و عزا نگیرید که من در جمع شهیدانم و شهیدان به وعده الهی در بهشتند و کسی که به بهشت می رود عزا گرفتن برایش ندارد . پرچم سرخ برافرازید و به دشمنان امام و روحانیت و منافقان بفهمانید که ما از ریختن خون خود باکی نداریم و اگر مرد میدانید وارد شوید که نیستید .

مال چندانی از خود ندارم فقط مقداری پول در پیش بعضی از برادران قرض دارم که هر چه هست همه را در راه اسلام خرج کنید . و مقداری پول همراهم هست که چندی از آنرا بدهکارم در تقویم یادداشت کرده ام که به صاحبانش مسترد کنید و بقیه را برای اسلام خرج نمایید . مقدار 15 روز روزه امسال هنوز مانده و نتوانستم بگیرم (روز دوم و سوم و از روز هیجدهم تا آخر ماه رمضان ) از نظر شرعی مسئله آن هر طور که می شود حل نمائید .

درود به رهبر کبیر انقلاب ((امام خمینی)) که اسلام را زنده کرد و سلام بر شهیدانی که با دادن خون خود اسلام را یاری کردند پیروز و سربلند باد پرچم گلگون انقلاب اسلامی ایران در راه مستضعفان جهان .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1360/6/16

آبادان علی معمار


مراجع: سردار شهید علی معمار ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات