تبلیغات
مردان خدا (شهدای دارالمومنین کاشان) mardanekhoda.ir - هفتم فروردینماه بیست وهفتمین سالگرد شهادت سردار شهید علی معمار، جانشین فرماندهی تیپ المهدی (عج) (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

وصیتنامه شهید علی معمار

بسم الله الرحمن الرحیم

(( ام حسبتم ان تدخلوالجنه و لما یعلمه الله الذین جاهدوا منکم و یعلم الصابرین ))

(( گمان می کنید به بهشت داخل خواهید شد بدون آنکه خدا امتحان کند و آنان که جهاد در راه دین کرده و آنها که در سختیها صبر و مقاومت کنند مقامشان را بر عالمی معلوم گرداند . ))

در این موقعیت حساس که پیروزی حق بر باطل نزدیک است و مزدوران داخلی و خارجی شکست و نابودی خود را به چشم می بینند به فکر تکاپو و دست و پا زدن افتاده اند تا شاید برای خود راه چاره ای بیابند و هر روز در جبهه ها و چه در گوشه و کنار شهرها و دهات مردم مسلمان و بی گناه را به خاک و خون می کشند بلکه ترس و وحشتی در دل این ملت مسلمان ایجاد نمایند و آنها را از راه و هدفشان باز دارند و خود را نجات دهند ولی از آنجا که تا کنون نتوانسته اند شناختی از اسلام و وفادارانش پیدا نمایند و همه چیز و همه کس را مثل خود می بینند و دست پر قدرت و ملموس خداوندی را لمس نکرده اند و شاید کوران و کرانند که نمی بینند و نمی شنوند درک آن را ندارند که این انقلاب و حرکت الهی از اوان به رهبریت بزرگ مرجع عالم و رهرو راه الله ادامه دهنده راه رسولان و انبیاالله چنان که در زمان این رسولان و انبیا با شهادت و ایثار و خارج از بعد دنیویت در این زمان به همان گونه ادامه دارد و پایانش به ظهور حضرت مهدی (عج) و منفصل از آن نیست . من در این موقع از زمان همانند پیش ، خداوند بزرگ را شکر می گویم که چنین رهبری قاطع و مصمم را در جلو راه ما قرار داد و بر این ملت منت نهاد و لایقشان دانست که یاور او باشند و به حقیقت که چنین امتی با این پشتیبانی عظیم از اسلام و ایثارها حاکمان بر روی زمین خواهند شد همان گونه که خداوندشان وعده داده است خوشا به حال کسانی که با یافتن این راه و پیمودن آن به مقصود نهایی خود رسیدند و دین خود را ادا نمودند .

چه آگاهانه رفتند و در زیر مشعل پر نور اسلام و شناخت و معرفت ، ندای حسین زمان خویش ((خمینی کبیر)) را لبیک گفتند و پرچم خونین اسلام را برافراشته نگه داشتند و تا آخرین قطره خون از پای ننشستند و اینک ای مسلمانان و مجاهدان ای امتی که شهید دادید و قویتر شدید ای کسانیکه حافظ خط سرخید که شهیدانتان به دور ایران و سرزمین اسلامیتان کشیده اند، ای کفن پوشان زمان که پرچم پیشینیان را به ودیعه گرفته اید به پیش تازید که آیندگان در این جهان و پیشینیان ((شهیدان)) در آن جهان در انتظار شمایند .

من به عنوان یک فرد مسلمان و به حکم وظیفه شرعی و الهی که داشتم قدم در این راه نهادم . خداوند بزرگ را شکر می کنم که چنین سعادتی نصیب من کرد و چنین رهبری در جلو راهم قرار داد و ذره ای نور ایمان در دل من روشن نمود تا خود و خدای خود بشناسم . اکنون که در میان شما نیستم و خداوند لیاقت شهادت را نصیب من کرد چنانکه خود را لایق نمی دانستم . این پیام و سفارشم را با صدای بلند به گوش منافقان و دشمنان اسلام برسانید که از کوری دل خود ، ما را نا آگاه می خوانند به آنها بگویید که ما آگاهانه و بیدار و بدون هیچ جبر و زوری که تنها بر شما وارد است در این راه قدم نهادیم و خون خود ریختیم که ناچیز بود که اگر هزار جان هم می داشتیم در راه خدا و الله اکبر و لا اله الا الله و اماممان که پیشرو این راه است نثار می کردیم .

و تو ای خواهر و برادر مسلمان بیدار باش و هوشیار ، که فریب این از خدا بی خبران را نخوری و با چهره هزار چهره خود شک و شبهه ای در دل تو ایجاد ننمایند که همواره بیداری . البته روی سخنم به افرادی است که در گوشه و کنار زمزمه های مأیوسانه سر می دهند و می گویند باید امام زمان (عج) بیاید و کارها را درست کند و منتظر اویند . بدانید که اول امام زمان (عج) منتظر شماست تا شما بشناسد. قلب خود پاک کنید و همچنان قرص و محکم بر عقیده و ایمان خود استوار باشید و زمان را برای ظهور حضرتش آماده و مهیا سازید تا خدای نکرده با افکار نادرست در زمره کافران و منافقان قرار نگیرید و دست از یاری امام امت برندارید .بدانید زمان ، زمان امتحان و آزمایش است که خداوند با عنایت بیکران خویش اسلام را در امانت شما قرار داده است که تا چگونه از آن نگهداری و حفاظت کنید و آمریکای جنایتکار و به ظاهر قوی را در پیش روی شما آورده تا به عظمت الهی پی برید و یا اینکه آمریکا و مزدوران داخلی اش را قوی تر از قدرت الهی نپندارید و خدای نکرده ضعف و زبونی را برای خود به ارمغان آرید .

بدانید که عاقبت ، حق پیروز است و اسلامی که اکنون در سرزمین خونینمان سربلند کرده با این ترورهای ناجوانمردانه که پیکرهای پیشتازان اسلام چون بهشتیها ، رجایی ها و باهنرها و دیگر یاران امام را فدایی می گیرد سر فرود نخواهد آورد . عاقبت منافقان و جباران خواری و ذلت است و حقیقت این چهره ها و راه پاکشان روز به روز بهتر روشن می شود و چهره کریه آنان در خاک تیره فروتر می رود . آیا هنوز هم کسی وجود دارد که در شک و شبهه بوده و این روشنی و حقیقت اسلام را در چهره امام و یارانش ندیده باشد که اگر هست با آنان است (منافقان) حرکتش در جهت آنان و عقابش کمتر از آنان نیست و شما ای کسانیکه در این موقعیت سوء استفاده می کنید و فقط به فکر خود و اندوختن مال و منافع خود هستید و حرکت اسلامی این امت به حالتان تأثیری نبخشیده و همچنان بی تفاوتید بدانید که اگر چنینید شریک آنانید و عاقبتتان ذلت و خواری مگر آنکه بخود آیید از خدا بخواهید که شما را به راه راست هدایت کند و از او طلب استغفار کنید که خداوند می فرماید ((انا هدیناه السبیل اما شاکرا و اما کفورا )) ((ما راه را بر انسان نشان دادیم خودش با انتخاب خودش یا راه شکر را بر می گزیند یا راه کفر را ))  و بدانید که این راه پر مشقت است و باید به تلاش های پر زحمت و حرکت پرفراز و نشیب تن داد و به سوی خدا پویا بود و انسان پدیده ای است که از هیچ شروع کرده و به سوی بی پایان در حرکت است تا به کمال مطلوب نائل آید و به یاد داشته باشید که چگونه و از چه به وجود آمده اید و هدف چیست .

و اما تو ای برادر رزمنده و همسنگر همواره مقاوم باش و سلاحی که برادرت به دستت سپرده تا انتقامش را بگیری مصمم تر شلیک کن که شکار دشمن اسلام در داخل و خارج کشور روحش را شاد و فرصت به او باعث ملامت خواهد شد . و ای کسانیکه خود را وارث خون شهیدان می دانید و در پست های حساس مملکتی و شهری جایگزین شده اید به خاطر داشته باشید که آرمانتان همان آرمان شهیدان باشد  به غیر از خواست آنان قدمی بر ندارید . و خدای نکرده حب جاه و مال و مقام شما را به جایی نکشاند که پیشینیان طاغوتی بودند و همان رفتار که آنان داشتند شما هم داشته باشید . بدانید که بلندی مقام مسئولیت بیشتری برایتان دارد و حرمت و ایثار شهیدان است که شما را به اینجا رسانده است کمی با خود فکر کنید اگر می توانید هدف آنان را دنبال کنید و راهی که رفتند ادامه دهید پا در جای پای آنان نهید و اگر کوچکترین ضعفی در خود می بینید و اعمالتان تا کنون نشان داده و از عهده این کار بر نمی آیید خود به زودی کنار روید و این امانت بزرگ را به لایقانش بسپارید که آماده اند در غیر این صورت عذاب الهی را برای خود خریده اید و در پی توجیه مسائل بر نیآیید که ان شاالله این گونه نیستید و بدین گونه امام و امت را یاری کنید و این طور نباشد که امام را برای خود بخواهید . خود را برای امام . و خود و امام را برای خدا بخواهید .

پدر و مادر عزیزم : از اینکه با زحمات پیگیرتان و تلاش بی منتهاتان مرا پرورش دادید و به ثمر رساندید تشکر می کنم و از اینکه در این دنیا نتوانستم جبران نمایم پوزش می طلبم . ولی مسئله ای که من و شما باید بدانیم و بدان توجه کنیم این است که مرگ امری طبیعی است و بالاخره گریبان گیر هر کس خواهد شد  و در صلاح و مصلحت الهی هیچ کس نمی تواند اظهار نظر و یا تغییری دهد . شکر خدا کنید که چنین رهبری این چنین راهی به من نشان داد و برایم دعا کنید که فقط برای او قدم برداشته ام و اگر گناهی کرده ام که قبل از این و زودتر در این راه وارد نشدم خداوند مرا ببخشد . و همواره مفتخر و سربلند باشید که به راه باطلی نرفتم . اگر یاد من شما را به گریه وا می داردبدانید که ضعف خود نشان داده اید و جز خوشحالی دشمن چیز دیگری عاید نمی گردد . دلم می خواهد که یاد من برایتان خوشحالی آورد همانگونه که من خوشحالم که به آرزوی خود رسیدم و اگر درک خدا کرده باشید به روز قیامت و بهش ایمان داشته که دارید با شنیدن خبر شهادتم جز خنده بر لبانتان نخواهد نشست و بدانید که خداوند اجر عظیمی برایتان قرار داده که چنین فرزندی تربیت کردید و امانتی که خداوند در نزد شما قرار داده بود به صاحبش پس دادید و از امتحان خوب بر آمدید . یاد شهیدان بیکران انقلاب کنید و بدانید که من از آنها بهتر نبودم و همواره صبر و استقامت پیشه کنید که خداوند با صابران است و شکر خدا کنید که خداوند شاکران را دوست دارد . این نعمتی که خداوند عطا فرمود شکرش با شماست من از خدای بزرگ می خواهم اگر در زندگیم موفق به کمک و جبران زحماتتان نگشتم بلکه با شهادتم تنها کمکم این باشد که شما در راه خدا محکم تر قدم بردارید و حقیقتش را بهتر بشناسید و به عظمتش بیشتر پی ببرید ان شاالله .

خواهر و برادرم : سخنم بشنو ای خواهر و بخاطر بسپار که این آخرین پیام است ، آخرین پیام اولین قدم تو باشد همان گونه که زینب شد به خاطر آور زمان تولدم را که یکدیگر را نمی شناختیم و با دیدن من شاد شدید چون مرا هم کیش و همیار خود یافتید و زندگی جدیدم را جشن می گرفتید ولی من در آن دنیای تنگ و تاریک که خبری از این دنیای بزرگ نداشتم خو گرفته بودم و هیچ گاه دلم نمی خواست به این دنیا پا گذارم چون نمی دانستم پس اگر در آن روز شما راضی بودید که من در آنجا بمانم و این دنیا را نبینم باید در این روز هم راضی باشید که در اینجا بمانم و آن دنیای آخرت که بزرگتر و به مراتب عظیم تر از این دنیاست نبینم با این توجه که اختیاری هم از خود نداریم مبادا به خیال باطل کوچکترین ناراحتی و یا اندوهی شما را فرا گیرد که برادرتان در آن دنیا منتظر جشن گرفتن ورودتان است .مبادا غم من بخورید که من هدفی داشتم و بدان رسیدم بلکه من غم شما خواهم خورد اگر هدفی که دنبال کردم شما نکنید و روحم آزرده سازید . شادی من آنگاه است که شما از رهبرمان درس بگیرید کسی که ما را از بندگی طاغوت به بندگی خدا کشید کسی که شهادت را نشان داد و اسارت را محو نمود کسی که ظلم را به عدل و داد ، سکوت را به فریاد مبدل ساخت و مستضعف را حامی و مستکبر را جانی شمرد و لا اله الا الشاه را به لا اله الا الله و شاه اکبر را الله اکبر و آرمان الهی را زنده کرد که هدف این است و هر که دنبال کرد به فلاح و رستگاری رسید و غیر از این هلاکت و بدبختی است . دل به این دنیا نبندید و همواره توجه بیشترتان به آن دنیا باشد . اگر شهادتم را مردم نمی پذیرند و از من تمجید و تجلیل ظاهری نمی کنند شما را مایوس و سرافکنده نکند و نسبت به ادامه راهتان دلسرد ننماید که شهادتم برای آنان نبود . و اگر به عکس شهادتم را بزرگ جلوه دادند و تعریف و تمجید کردند و شما را محترم شمردند به خود مغرور و مدعی نگردید که من برای این بدین راه نرفتم هر کس در پیشگاه خدا وظیفه ای دارد و هر کس نسبت به انجام وظیفه اش در نزد او اجری ، شما وظیفه خود را فراموش ننمایید و در انجام این وظیفه فقط یاد خدا باشید که غیر از این نیست که پیامم رسانید و هدفم دنبال کنید .

برادر جان پیوسته خدا جوی و حقیقت طلب باش و حق هر مستضعفی از مستکبری بستان حال اگر این عمل را باید با بدست گرفتن اسلحه در کوه و دشت و شلیک بی امان خویش انجام دهی و یا در محیط امن دیگری برایت فرقی  نداشته باشد . زندگیت به آخرت مفروش که هر که خریدار آخرت شد سود کلان برد . قرآن را فراموش مکن که با خواندن و عمل به آن روح شهیدان را شاد و یأس و نا امیدی پدران و مادرانشان که شیطان یعنی باعثش می گردد به امید و پیروزی و صبرشان افزون و قدم هایت را محکم تر و عزمت را سخت تر می گرداند .

اطاعت از پدر و مادر کن که خدا فرموده تا بدان جا که در راه او باشد و از مسیرش منحرف نگردی . قدر زندگی شیرین خویش داشته باشید و این محیط زندگی را با صلح و صفا و با وجود نور الهی ادامه دهید که غیر از این پشیمانی و اندوه است .

در عزایم لباس سیاه به تن نکنید و برایم ماتم و عزا نگیرید که من در جمع شهیدانم و شهیدان به وعده الهی در بهشتند و کسی که به بهشت می رود عزا گرفتن برایش ندارد . پرچم سرخ برافرازید و به دشمنان امام و روحانیت و منافقان بفهمانید که ما از ریختن خون خود باکی نداریم و اگر مرد میدانید وارد شوید که نیستید .

مال چندانی از خود ندارم فقط مقداری پول در پیش بعضی از برادران قرض دارم که هر چه هست همه را در راه اسلام خرج کنید . و مقداری پول همراهم هست که چندی از آنرا بدهکارم در تقویم یادداشت کرده ام که به صاحبانش مسترد کنید و بقیه را برای اسلام خرج نمایید . مقدار 15 روز روزه امسال هنوز مانده و نتوانستم بگیرم (روز دوم و سوم و از روز هیجدهم تا آخر ماه رمضان ) از نظر شرعی مسئله آن هر طور که می شود حل نمائید .

درود به رهبر کبیر انقلاب ((امام خمینی)) که اسلام را زنده کرد و سلام بر شهیدانی که با دادن خون خود اسلام را یاری کردند پیروز و سربلند باد پرچم گلگون انقلاب اسلامی ایران در راه مستضعفان جهان .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1360/6/16

آبادان علی معمار


مراجع: سردار شهید علی معمار ،