اولین یادواره ۱۳ دانشجوی مرکز آموزش عالی فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان با حضور مسئولین محترم شهرستان کاشان، خانواده شهدا، کارکنان و همچنین با استقبال دانشجویان و اساتید مركز دانشجویان روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات این مرکز آموزشی برگزار شد.

در این مراسم سردار رجایی فرمانده نهم پدافند هوایی طی سخنانی از رشادتهای شهدا در هشت سال دفاع مقدس پرداختند همچنین خاطراتی از شهدای دانشجو مركز نقل نمودند.

به گزارش پورتال خبری کاشان سرهنگ اصغررجایی امروز در اولین همایش ۱۳ دانشجوی مرکز آموزش عالی فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان گفت: عزت، عظمت، امنیت و حیات جمهوری اسلامی از برکت خون شهدا است و اگرحماسه آفرینی و رشادت‌های آنان نبود امروز نامی از انقلاب اسلامی نبود.

وی، بیان رشادت‌ها، خاطرات و وصیت نامه شهدا برای نسل جدید و جوان جامعه را انتقال فرهنگ ایثارو شهادت دانست و گفت: انگیزه حضور تمامی شهدا در جبهه‌های نبرد حق بر علیه باطل تنها ایمان و ایثار و شهادت و پیروی از ولایت است.

رجایی گفت: در بررسی‌های انجام شده از حدود ۸۰ هزار وصیت نامه استخراج شده شهدا، انگیزه حضور شهدا در جبهه‌ها، پیروی از امام حسین (ع) و عاشورا و کربلا، دفاع از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، دفاع از ولایت فقیه و رهبری و امام، ولایت مداری و اطاعت از رهبری ذکرشده است.

وی افزود: رزمندگان اسلام در دامان مادرانی پرورش یافته بودند که برای رفتن به خط مقدم و حضور در عملیات همیشه از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

فرمانده گروه نهم پدافند هوایی سپاه یاد آورشد: خیلی از شهدا به درجه‌ای از یقین رسیده بودندکه زمان و مکان شهادت خود را از مدت‌ها قبل از شهادت خود اعلام کرده بودند.

سرهنگ رجایی با تاکید بر تحلیل دانشجویان از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: عدم آگاهی دانشجویان و نسل جوان از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس نقصان بزرگی است که انتظار می‌رود دانشجویان با مطالعه تاریخ انقلاب و به ویژه دفاع مقدس که شهدا جانانه جنگیدند تا با خون خود انقلاب اسلامی را تثبیت نمایند، بر آگاهی و اطلاعات خود بیافزایند.

وی افرود: در ۸ سال دفاع مقدس بیش از ۲۰۰ هزار رزمنده به شهادت رسیدند و۵۰۰ هزارنفر افتخارجانبازی دریافت کردند تا شکست صدام و آمریکا و هم پیمانانش را رقم بزنند.

فرمانده گروه نهم پدافند هوایی سپاه یادآورشد: شکست عراق و آمریکا در ۸ سال دفاع مقدس باعث شد تا امروز خیلی از دانشگاههای غربی به تجزیه و تحلیل انقلاب اسلامی بپردازند تا رمز موفقیت انقلاب اسلامی و رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس را کشف کنند اما تاکنون به جواب قانع کننده‌ای نرسیده‌اند.

وی افزود: امروز دانشجویان حضورشان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور را مدیون خون شهدا هستند. امروز وظیفه دانشجویان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور برای تحقق اهداف و آرمانهای شهدا، مطاله و بصیرت و آگاهی است.

سرهنگ رجایی اظهار امیدواری کرد برگزاری یادواره‌های شهدا بتواند ما را در مسیرولایت و آرمانهای شهدا هدایت نماید.

در ادامه این مراسم رییس آموزشکده فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان نیز خانواده شهدا را چشم و چراغ و نقشه راه آینده نظام جمهوری اسلامی ذکرکرد و گفت: تجلیل از شهدا، ترویج فرهنگ شهادت و ایثار است.

حمیدرضا تفویضی با اشاره به اینکه شهیدان با آگاهی و شناخت کامل و اعتقاد قاطع در این مسیر حرکت کردند و به شهادت رسیدند اظهار داشت: همه شهدا مسیر شهادت را از قبل انتخاب نموده بودند و حرکت آگاهانه ما در این مسیر به‌‌ همان راه شهدا ختم خواهد شد.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: تاز زمانی که در راه خدا و در مسیر خدا باشید و آیین خدا را همراهی کنید پیروز خواهید بود.

رییس آموزشکده فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان افزود: امروز اطاعت از ولی امر، به دلیل اینکه امر خدا را جاری و ساری می‌کند بر همه واجب است.

اسامی شهدای دانشجوی مركز از این قرار می باشد:

شهید حمید رضا آبام

شهید نجات الله افروز

شهید جلال اكرامی نوش آبادی

شهید مهدی بزچلویی

شهید محمد علی پاكزاد نسب

شهید سعید پایان

شهید احمد حسن زاده موروثی

شهید عبدالرضا راهدار

شهید عباسعلی شیرخدایی

شهید ابوالقاسم عربیان آرانی

شهید علی اصغركاظمی كرهرودی

شهید محمد محمدی

شهید سید حسین وصالی مشعوف

روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد

 


مراجع: آموزشکده فنی شهید رجایی کاشان ، پورتال خبری کاشان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات