رئیس بنیاد شهید كاشان از آغاز اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای دارالسلام این شهرستان خبر داد.

قاسم معقولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در كاشان اظهار داشت: ساماندهی قطعه نخست طرح ساماندهی گلزار شهدای دارالسلام كاشان با 25 شهید به پایان رسیده و خاكبرداری قطعه دوم آن انجام شده و در مرحله شناژبندی است.

وی اعتبارات مورد نیاز فاز نخست این طرح را 800 میلیون تومان اعلام كرد و گفت: مبلغ 500 میلیون تومان این اعتبار از طریق طرح سفیران خدمت و 300 میلیون تومان مابقی توسط بنیاد شهید كاشان تأمین شده ‌است.

رئیس بنیاد شهید كاشان هزینه كل اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای دارالسلام كاشان را یك و نیم میلیارد تومان ذكر و تصریح كرد: این اداره برای ساماندهی طرح گلزار شهدای دارالسلام كاشان 27 طرح آماده كرده ‌است.

به گفته وی گلزار شهدای كاشان دارای 22 قطعه است كه در صورت تأمین اعتبار و رعایت تفاهمنامه ظرف مدت یك سال كار ساماندهی آن با همكاری شركت گاز كاشان به پایان می‌رسد.
معقولی ساماندهی هزینه هر یك از قبور شهدای كاشان را در قالب این طرح یك و نیم میلیون تومان دانست و خاطرنشان كرد: طرح ساماندهی قبور گلزار شهدای دارالسلام كاشان یكی از نادرترین طرح‌های انجام شده در سطح گلزار شهدای كشور است و برای اجرای این طرح از بهترین و مجرب‌ترین پیمانكاران استفاده شده ‌است.

وی با اشاره به اجرای پدافند غیرعامل توسط بنیاد شهید در قالب این طرح، متذكر شد: در این طرح ضمن رعایت ارتفاع 60 سانتیمتر قبور از سطح زمین، با استفاده از میله گرد و بتون‌ریزی، سنگ قبر نصب می‌شود.

رئیس بنیاد شهید كاشان با اشاره به یك هزار و 700 شهید شهرستان كاشان در دوران دفاع مقدس اذعان داشت: از این تعداد یك هزار شهید در گلزار شهدای دارالسلام و مابقی در آرامستان‌های فیض، دشت‌افروز، زیارت حبیب بن موسی (ع) و 36 روستای این شهرستان آرامیده‌اند.

 


مراجع: خبرگزاری فارس ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات