پله پله تا شهادت

كتاب پله پله تا شهادت با هدف نشر و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدای دوران دفاع مقدس به عنوان الگوهای عملی رفتار به نسل امروز و  به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان منتشر شد.

نویسنده این كتاب اظهار داشت: كتاب پله پله تا شهادت در مورد زندگینامه، خصوصیات اخلاقی و مبارزات روحانی شهید حاج حسین صنعتكار می باشد. شهید حاج حسین صنعتكار، در دوران دفاع مقدس قائم مقام و فرمانده اطلاعات و عملیات لشكر هشت نجف اشرف بود. این شهید والامقام در سال 65 در مناطق عملیاتی غرب كشور به شهادت رسید.

روح الله صنعتكار افزود: سخنان بزرگان، علما و خاطرات دوستان شهید صنعتكار بخشهای دیگری از این كتاب را تشكیل می دهد و نویسنده با بیان اینگونه مستندات سعی داشته تا ضمن اعتباربخشی به اثر بتواند الگویی محسوس برای نسل نوجوان و جوان را در شرایط فعلی ترسیم کند.

وی ایثار، دانایی و سرعت در درك مطالب، تدبیر و تدبر، ارادت به اهل بیت (ع)، انس با قرآن و روحیه قوی را از جمله خصایص اخلاقی شهید صنعتكار بیان كرد و گفت: همه ما مدیون شهدا هستیم و شهدا باید همواره الگوی مردم و بویژه جوانان باشد.

خودداری از مبالغه‌گویی و اجتناب از شعارزدگی و نیز توجه ویژه به کاربرد درست واژه‌ها و عبارات، از جمله خصوصیات برجسته کتاب پله پله تا شهادت است.

در این کتاب تا حد امکان به این خصوصیات با بهره‌گیری از خاطرات دوستان و نزدیکان شهید صنعتکار پرداخته شود. نشر این ویژگی‌های اخلاقی در جامعه می‌تواند تا حد بسیاری تأمین کننده امنیت اجتماعی و اخلاقی شهروندان بوده و آنها را در انتخاب مسیر صحیح زندگی یاری کند.

گفتنی است این کتاب به عنوان نخستین اثر منتشر شده توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان در زمینه شهدای دوران دفاع مقدس است که در اندازه خشتی و در تیراژ یکهزار جلد به قلم روح‌الله صنعتکار برادرزاده شهید صنعتکار به چاپ رسیده است.


برچسب ها: شهید حاج حسین صنعتکار ، پله پله تا شهادت ،

مراجع: باشگاه خبرنگاران جوان ، شبستان ، دانلود کتاب ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic