متن وصیت­نامه رزمنده دلیر سپاه اسلام شهید محسن عرب­زاده

و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل­الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون

من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلی دیته و من دیته علی فانا دیته.

هر کس که مرا طلب کند خواهد­یافت و هر کس که مرا بیابد خواهد­شناخت و هرکس که مرا بشناسد دوستم خواهد­ داشت و هر کس مرا دوست بدارد عاشقم خواهم­شد و هر کس که عاشقم شود، عاشقش خواهم­شد و هر کس را که عاشقش شوم خواهمش کشت و هر کس را که بکشم دیه او بر گردن من خواهدبود و هر کس دیه­اش بر گردن من باشد، خودم دیه او هستم.

پس از ستایش خداوند سبحان و درود بر رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار بالاخص حضرت مهدی(عج) و نایب برحقش امام­خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و ملت شهیدپرور ایران و با سلام بر پدر و مادر و خواهر و برادرانم و تمامی دوستان و آشنایان. من بر اساس رسالت و مسئولیتی که حس نمودم، در راه الله و برای پاسداری و حراست از انقلاب اسلامی که خون بهای صدها هزار کشته و مجروح و معلول است به جبهه­های کشور اسلامی آمدم و به جنگ علیه ضد خدا پرداختم. الهی شکر که قلبم همیشه به عشق خدا تپیده، زبانم همیشه به دفاع از امام باز شده، چشمانم فقط راه او را دنبال کرده و دستانم شب و روز با تفنگ و قرآن همنشین بوده است الهی شکر، پدر و مادری دارم که از دست دادن فرزندشان را برای خود سعادتی و فوزی عظیم می­دانند چرا که یقین دارند آنچه که برای خدا داده­شود باز کم است. آن­ها خیلی خوب می­دانند که برای تداوم انقلاب، هرآنچه را که هست و نیست باید فدا کرد. آن­ها خوب می­دانند که رفتن من مسئله­ای نیست، مهم این است که انقلاب همچنان به سوی کمال گام زند و یک­دم از رفتن باز نماند. الهی شکر! ملت ما پیش خدا روسفید است. اماممان از ما راضی است و نهضتمان پیروزتر از پیش به حرکتش ادامه می­دهد و چون خاری در چشم دشمنان اسلام خواهیم­بود. ما با همین استخوان­های از­هم­پاشیده و سینه­های چاک­چاک می­ایستیم، می­ایستیم و مبارزه را تا نهایت به پیش خواهیم­برد من گام­نهادن در این مسیر مقدس خدائی را یک فریضه می­دانم و در این راه اگر دشمن را شکست دهیم پیروزیم و اگر به ظاهر شکست بخوریم و کشته شویم باز هم پیروزیم. به هر­حال این مایه شکر پروردگار و افتخار برای من و شماست که در این راه به درجه رفیع شهادت می­رسیم و به جایی می­رویم که ملکوتش نامند، که بهشتش نامند. زندگی ذلت­بار را هیچ وقت قبول نخواهم­کرد، مرگ سرخ و شهادت را بر آن ترجیح می­دهم، همان­طور که قلبم آگاه است به آرزوی دیرینه خود خواهم رسید.

پدر گرامیم! درود خدا بر تو باد که با امضاء نمودن پرسش­نامه و رضایت­نامه برای من در­حقیقت همان شهادت­نامه را امضاء نمودی. مادرم کوه باش و چون کوه در برابر سختی­ها استقامت کن. لحظه­ای از نام و یاد خدا غافل مباش و در نمازهایتان دعا به رهبر و طول عمر امام و همسنگرهایش چون منتظری، یار امام، خامنه­ای رئیس­جمهور محبوب، رفسنجانی عزیز، رئیس مجلس و دیگر شخصیت­های مملکتی و طول عمرشان را از خدا بخواهید. در راه دین بکوشید که هرچه بکوشید باز کم است. قامتت را بلند گیر و ندای هل من ناصر ینصرنی حسین و الله­اکبر را سر­ ده و فریاد شهیدان راه خدا را به مردم برسان که همان فریاد شهیدان و رزمندگان اسلام است.

پدر و مادر و خواهرم امکان دارد اتفاقی واقع شود که جنازه من به دست شما نرسد و اگر به دستتان نرسید هیچ ناراحت نباشید، بلکه باید خوشحال باشید که فرزندت برای اسلام و دین خدا شهید شده­است ولی منافق نبودم که محاکمه شود پس یا زندان یا اعدامم کنند.

پس ای پدر و مادرم! خدا را صدهزار مرتبه شکر که مرا اسلامی بار آورده اید. ولی مادرم اگر لیاقت شهادت را پیدا کردم وشهید شدم آن­گاه به یاد شهدای کربلا بیفتید و ناراحتی خودتان از یاد می­رود و هر وقت دلتان گرفت به گلزار شهداء بهشت زهرا یا دارالسلام بروید و بر مزار این همه شهید بنگرید، آن وقت درد خودت را فراموش خواهی­کرد.

و در پایان از همگی می­خواهم که در هر حال پیرو ولایت فقیه باشید و همیشه روحانیت را سرمشق خود قرار­دهید و با کفار و منافقین و با امریکا و شوروی و دیگر ابرقدرت­های شیطانی با تمام قوا بجنگید و انتقام خون شهیدان صدر اسلام بالخصوص حسین­بن­علی(ع) و شهدای کربلا و شهدای انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی و شهدای 7 تیر بالخصوص شهید مظلوم بهشتی و دیگر شهیدانی چون رجائی و باهنر و شهیدان دیگر را خواهیم گرفت

و در آخر دعا به امام زمان یادتان نرود و در نمازهایتان و در دعاهایتان از خدا بخواهید که خدا گناهان مرا ببخشد و بیامرزد و از تمام دوستان و آشنایان و همه کس که مرا می­شناسد از طرف من حلالیت بطلبید و خلاصه خسته­تان نکنم و درآخر سلامتی امام و شما را و طول عمر پر­برکت برایتان آرزو می­کنم.

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

یارب صف اسلام را یاری نما           احکام حق اندر جهان جاری نما

به امید فتح کربلا

25/10/1362


برچسب ها: شهید محسن عرب زاده ، وصیتنامه ،

مراجع: شهید محسن عربزاده( خواهر زاده شهید کریمی) ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات