جلد بیست و یکم - صفحه 108 -  نامه به خانم شمسی نورانی "تشكر از هدیه ارسالی "
نامه
زمان : 23 مرداد 1367 / 1 محرم 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : ابراز تشكر از هدیه ارسالی
مخاطب : نورانی ، شمسی
صفحه : 108
[بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مقدس رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی -روحی فداه -سلام علیكم
از آنجا كه مایل نیستم در این شرایط حساس وقت شریف را تصدیع نمایم بدون مقدمه سخنانم راآغاز می كنم .
من مادر یك شهید به نام سید علی اصغر كیا از خیل عظیم شهیدان اسلام عزیز هستم . خود در اوایل زندگی بر اثر حادثه ای همسر عزیز خود را كه از سادات بود از دست دادم و با چهار فرزند به یادگار ازآن مرحوم مانده زندگی را ادامه دادم و یكی از آنها را در جنگ تحمیلی تقدیم اسلام و آن حضرت نمودم و اكنون نیز آماده انجام تكلیف می باشم .
اماما، پیام پر از درد و محنت شما در پذیرش قطعنامه 598 آسایش را از روح و جسم ملت ایران ومستضعفان جهان بویژه خانواده شهیدان گرفت و مطمئن باشید كه آنها هم همان گونه كه فرمودید آن رامانند جرعه زهری نوشیدند ولی تحمل هر چیزی برای رضای خدا و مصلحت اسلام عزیز گواراست .
دشمنان قسم خورده اسلام عزم خود را جزم نموده اند كه دین مقدس اسلام را منهدم و نابود نمایندو این را از اجداد و پیشینیان پلید خود به ارث برده اند. اما زهی خیال باطل . خدایا تو شاهد باش كه ما هم با تاسی به پیشوایان بزرگمان همچون ابراهیم و محمد و علی و زهرا و فرزندان معصومشان - صلوات الله علیهم اجمعین - و با تقلید از مرجع و ملجاء عظیم الشان انقلاب عزم خود را جزم نموده ایم كه تا آخرین نفر و آخرین نفس با اهداف نامبارك آنها مبارزه كنیم . اماما، راهپیمایی روز عید غدیر ثابت كرد كه مردم شریف ایران مرگ را تحمل می كنند ولی ننگ خواری و ذلت در مقابل دشمنان اسلام را نه . آنها بااین حضور نشان دادند كه همواره گوش به فرمان رهبر الهی خود هستند و این اطاعت را به حكم آیه
صفحه : 109
شریفه "اطیعوا الله و اطیعوا الرسول " تكلیف شرعی خود می دانند.
اماما، مبادا كه شرایط روز دامان كبریایی شما را غبارآلود و دل مباركتان را رنجور نموده باشد. ما به شما اطمینان می دهیم كه با اشك چشمانمان دامان و دلتان را شستشو و با خونمان نهری و با اجسادمان سدی در مقابل دشمنان اسلام ایجاد خواهیم كرد كه در آن غرق و زمینگیر شوند.
اماما، اینجانبه هدیه ای ناقابل را كه ذخیره نموده و دهها فكر و خیال برای مصرف آن جهت رفاه خود و فرزندانم داشتم به منظور رفع نیاز جبهه های جنگ تقدیم می نمایم و همچنین نذر نموده ام كه حقوق شش ماه خود را تقدیم نمایم . لذا اكنون هدیه مذكور "یك قطعه دستبند طلا" را به همراه مبلغ سی هزار ریال "حقوق یك ماه " تقدیم و بقیه را نیز تحویل خواهم داد. ان شاالله .
در خاتمه آرزوی دعای خیر و تقاضای عاجزانه دارم كه با دستخط مبارك "ولو كوتاه " جواب نامه را مرقوم فرمایید. از خداوند تبارك و تعالی به همراه همه مستضعفان و مسلمین و شیعیان طول عمر آن حضرت را با سلامت كامل خواهانم .
حاجیه شمسی نورانی ، از طلاب علوم دینیه و از خدمتگزاران امداد امام خمینی كاشان ، والده شهیدسید علی اصغر كیا. والسلام علیكم و رحمه الله . ]
بسمه تعالی
فرزند عزیزم ، خانم حاجیه شمسی نورانی
نامه پر احساس شما را خواندم . از شما و افرادی مانند شما نمی دانم چگونه بایدقدردانی كرد. من كه در مقابل اینهمه محبت و صفا غیر از تشكر و دعا كاری نمی توانم انجام دهم .
دستبندت را برایت می فرستم تا از جانب من هدیه ای باشد برای تو؛ و معادل آن را بانذر حقوق شش ماهه ات را من خود به جبهه می فرستم . از قول من به فرزندان عزیزت ،این عزیزان ملت شریف ایران ، سلام گرمم را برسان . خدا یار و نگهدارت باد.
23 / 5 / 67
روح الله الموسوی الخمینی


برچسب ها: واکنش امام به هدیه دستبند طلای مادر یک شهید ،

مراجع: در پرتو خورشید(3) ، تبیان ، واکنش امام خمینی به هدیه دستبند طلای مادر یک شهید ، صحیفه امام-جلد 21 صفحه 108 ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات