همزمان با عید غدیرخم؛
اولین همایش فرزندان شهید كاشان برگزارشد

پورتال خبری كاشان : اولین همایش 655 نفری فرزندان شهید شهرستان كاشان درشب عیدالله اكبر عید غدیر خم در سالن اجتماعات دانشگاه كاشان برگزارشد .

به گزارش پورتال خبری كاشان رییس بنیاد شهید كاشان در این همایش گفت : آنچه که بیش از همه روح بلند امام و شهدا را خشنود می کند توجه به بازماندگان شهدا و میوه وجودی آنها است .
قاسم معقولی افزود : همان طور که توجه به فرزندان شهدا و ایثارگر در سخنان امام خمینی(ره) به صورت موکد وجود دارد تکلیف ما را به وضوح مشخص می کند كه ما باید برای تعالی آنها تلاش لازم را به عمل آوریم .
وی با اشاره به اینكه اگر فرزندان شهدا و ایثارگر در جامعه حضوری همه جانبه داشته باشند ، فرهنگ شهادت و ایثارگری در جامعه نهادینه خواهدشد  اظهارداشت : نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تضمین کننده رشد و تعالی در نظام کشور است.
رییس بنیاد شهید كاشان با اشاره به این سخن امام راحل كه فرزندان شهداء ذخیره های عظیم انقلاب محسوب می شوند گفت : فرزندان شهدا امروز امانتی هستند كه به ما سپرده شده اند .
قاسم معقولی در ادامه ایثار را  منفعت غیر را بر مصلحت خود مقدم داشتن و شهادت را بالاترین و آخرین مرحله از خود گذشتگی و ایثار دانست و گفت : جوهره و صفات شهید، فرهنگی را ترویج می‌کند که در آن ایثار و از خود گذشتگی  است .
رییس بنیاد شهید شهرستان كاشان همچنین تعداد فرزندان شهدای كاشان  را 655 نفر اعلام كرد و یادآورشد : كوچكترین آنها ،  فرزند شهید برِّی 10 ساله و بزرگترین آنها فرزنده شهیده عصمت صالحی با 75 سال سن است . 
قاسم معقولی گفت : از655  فرزند شهید شهرستان كاشان 308 نفر با مدارك عالی تحصیلی لیسانس به بالا و در مشاغل معاون فرماندار و شاغل در وزارتخانه و رییس هستند .
 به گفته وی  فرزندان شهدای كاشان دارای تخصص های دكترا ، مهندس ، لیسانس ، فوق لیسانس ، استاد دانشگاه ، فوق تخصص ، كارمند ، كارگر و كشاورز هستند .
شهرستان كاشان در دوران دفاع مقدس یكهزارو700 شهید تقدیم اسلام كرد كه از این تعداد شهید 360 شهید متاهل و 1350 شهید مجرد بودند .  
اولین همایش فرزندان شهید شهرستان كاشان با هدف آشنایی و ارتباط فرزندان شهدا با یكدیگر ، با حضور مسئولان شهرستان كاشان  و خانواده های آنان در سالن اجتماعات فیض دانشگاه كاشان برگزارشد .


مراجع: پورتال خبری کاشان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات