به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی کاشان؛ بزرگداشت شهدا و ایثارگران روحانی و همایش فرماندهان دفاع مقدس كاشان عصر روز گذشته در سالن شهدای بسیج كاشان برگزارشد .

 در این مراسم که کارشناس فرهنگی وتعدادی از روحانیون اداره تبلیغات اسلامی کاشان نیز حضور داشتند، سردار حاج كاظم آفاقی یكی از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس گفت : خاطرات رشادتها و دلاوریهای رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس را باید برای جوانان و نسل جدید بازگو كرد تا جوانان ایران اسلامی بدانند انقلاب اسلامی چگونه به دست آنها رسیده است .

سردار حاج كاظم آفاقی در ادامه عملیات خیبر را مهمترین عملیات رزمندگان اسلام و اولین تجربه نبرد خاكی و آبی سربازان اسلام در دفاع مقدس ذكر كرد و یاد آورشد : برای پیروزی در این عملیات دشوار و پیچیده سردار علی هاشمی به مدت یكسال در لباس عربی ، منطقه هورو جزایر مجنون را برای انجام عملیات شناسایی كرد .

كاظم آفاقی تصرف جزایر شمالی و جنوبی مجنون را با هدف تصرف ذخائرنفتی عراق ، شكاف بین سپاه سوم و چهارم عراق ، رسیدن به دروازه های بصره و جاده العماره و قطع راه ارتباطی نیروهای شمال جاده و حضور در خاك عراق برای كسب امتیاز از اعراق ذكر كرد .

وی محدودیت رزمندگان اسلام در ابتدای جنگ را یاد آورشد و افزود : درابتدای جنگ در حالیكه از داشتن یك اسلحه ساده در مضیقه بودیم دشمن با انواع سلاح های پیشرفته ابرقدرتهای جهان به جمهوری اسلامی حمله ورشده بود . وی افزود : عراق در حالیكه بخشی از خاك ایران را در اشغال خود داشت درخواست مذاكره داشت و ما نیز برای قبول مذاكره باید مهمترین منطقه استراتژیك عراق را در اختیار می داشتیم.

 سردارآفاقی گفت : امروز جمهوری اسلامی در ساخت سلاح های جنگی به گونه ای پیشرفت كرده است كه با 54 كشور جهان تانك " تی 72 " می فروشد و سربازان آنها را آموزش میدهد .

به گفته وی موفقیت های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس براساس چهار اصل مهم و اساسی استوار بودكه در صورت بروزكوچكترین خللی در هر یك از این چهار اصل دیگر اثری ازدفاع مقدسی باقی نمی ماند .

حاج كاظم آفاقی از نقش امام و رهبری ، معنویت ، امداهای غیبی و مدیریت وفرماندهی بعنوان چهاراصل اساسی دردفاع مقدس نام برد و گفت : اگر معنویت نبود دفاع مقدسی هم وجود نداشت و آن را زیرسئوال می بردند . در این همایش از جانبازان و ایثارگران روحانی شهرستان كاشان تجلیل شد


برچسب ها: شهدای روحانی كاشان ،

مراجع: اداره تبلیغات اسلامی كاشان ، سازمان تبلیغات اسلامی ، روزنامه كیهان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic